Turkish School


Rochester Atatürk İlkokulumuz 2015-2016 yeni ögretim yılına 25 Ekim 2015 Pazar günü başlayacaktır. Okulumuzun ders saatleri 10.00 am 1.00pm arasında olacaktır.

Okulumuzun ögretmenliğini University of Rochester’da doktora eğitimlerine devam eden Onur Özçalık ve Yeşim Demiroğlu kardeşlerimiz yapacaktır.

Bu sene öğrenci sayımızın artacağını öngördüğümüzden öğretmenlerimiz eğitim planlarını iki sınıf üzerine yapmaktadırlar. İlk sınıf Türkçe okuma yazmayı yeni öğrenen ögrencilerimiz ikinci sınıf ise Türkçe seviyeleri iyi olan öğrencilerimiz için olacaktır.

Bunun belirlenmesi için öğretmenlerimiz ilk iki ay bir sınıf olarak programı uygulayacak ve isteğe ve seviyeye göre ikinci sınıfı oluşturacaklar. Ayrıca, bu sene öğrencilerimizle müzelere ve çeşitli aktivite merkezlerine geziler düzenlemeyi planlıyoruz.

Bu aktivitelerde gerek öğrenci velilerimizin gerek cemiyet üyelerimizin yardımlarını bekliyoruz. Eğitim ve aktivite planlarımız velilerimizle ilk haftalarda paylaşılacaktır.

Okulumuzun kayıt ücreti yoktur ve üyelik şartı aranmamaktadır. Okulumuza yeni kayıt yaptıracak velilerimiz öğretmenimiz Onur Özçalık’a (585) 360-9295 numaralı telefondan ulaşıp kayıtlarını yaptırabilirler.

Öğrencilerimize ve ögretmenlerimize düzenli ve başarılı bir ögretim yılı diler,velilerimizin okulumuza ellerinden geldiği kadar katkı saglamalarini temenni ederiz. Çocuklarımız geleceğimizdir mantığından yola çıkarak, hep beraber Türk okulumuzu güçlendireceğimize yürekten inanıyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla.

47. Dönem Yönetim Kurulu


Öğretmenlerimizin Özgeçmişleri